Su ile zayıflayanların yorumları-Sıcak su içmek zayıflatırmı?

Su ile zayıflayanların yorumları-Sıcak su içmek zayıflatırmı?

Su içerek zayıflamak aslında en basit ama en etkili zayıflama yöntemi olarak dikkat çekiyor. Su ile zayıflayanlar değişik forumlarda ve zayıflama bloglarında yaptıkları okur yorumları incelendiğinde sıcak suyun iştah kapatıcı etkisi nedeniyle zayıflama imkanı doğurduğu gerçeği açığa çıkmaktadır. Diğer taraftan soğuk su içerek zayıflayanlar da soğuk su içmenin faydaları arasında metabolizma hızlandırması da öne çıkmaktadır.

su içmek kilo verdirirmi

Çok su içmek zayıflatır mı?
Belli bir diyet ve egzersiz programına bağlı olmadan çok miktarda su içmenin zayıflatıcı bir etkisi yoktur. Buna karşılık rejim yaparken, özellikle su, bitkisel çaylar gibi bol miktarda (en az 1,5 litre) sıvı alınması vücutta biriken toksinlerin atılmasını kolaylaştırmak açısından yararlı olacaktır. Gün içinde hafif bir açlık hissettiğinizde bir büyük bardak su içmek belki de o an için iştahınızı kesebilir ve sizi gereksiz kaloriler almaktan koruyabilir. Özellikle mineral tuzlar açısından zengin suların tercih edilmesi, rejim sırasında vücutta bazı besinlerin tüketilmesine bağlı olarak ortaya çıkan eksikliklerin giderilmesine yardımcı olabilir.

Zayıflamak için suyu öğün aralarında mı içmek gerekir?

Zayıflamak için suyu yemeklerden önce içmek gerekir. Yemek öncesi içilen su mide kapasitesini dolduracağı için tokluk hissi verecektir ve yenilen yemek miktarını azaltacaktır. Yemek aralarında içilen su ise iştah açabilir. Ayrıca sıvı tüketmeden ya da az miktarda sıvı alarak yediğiniz bir yemekte daha çabuk doyarsınız. Ancak lifli yiyeceklerin, bir miktar sıvıyla tüketilmesi lifin şişerek hacim oluşturmasını ve tokluk hissi vermesini sağlayacağı için bu tip besinlerin sıvı gıdalarla veya suyla birlikte alınmamasında yarar vardır.

Su içmek kilo verdirir mi zayıflatırmı?

Fazla kilolarınız ve yağlarınızdan kurtulmanın iksiri aslında sizin vücudunuzun içerisinde olan sihirli bir sıvıdır. Bu sıvı doğada o kadar bol miktarda bulunur ki yaşadığımız yerkürenin üçte ikisi bu madde ile kaplıdır. Evet bildiniz. Sudan bahsediyorum. Bu değerli nimet aslında sizlerin kolay zayıflama fırsatını da sunuyor:)

Su ile kilo verme arasındaki ilişki hep söylenip durur. Bir çok arakadaşımız kilo vermeye niyetlendiğinde bol bol su içmenin kilo verme ve zayıflamaya neden olduğunu düşünür. Bir kısmı ise “BANA SU BİLE YARIYOR” şeklinde bir yakınma ile su içmenin aslında sıfır kalorili bir besin olduğunu bir nevi itiraf ederler. Aslında doğru yemek yeme alışkanlığınızı bir de egzersizler ile desteklerseniz yeteri kadar su içmek ile emin olun ki şaşılacak kadar kolay zayıflayacaksınız.

Bizler aslında günlük tüketmemiz gereken suyun yarısını bile tüketmemekteyiz. Bu suyun yerine ise midemizi kalori yüklü abur cuburlar ile doldurarak şişmanlığımıza katkıda bulunuyoruz. Ve hatta fazla kilolarınızın en az 3-4 kilosu eksik su tüketiminden kaynaklanıyor diyebilirim.

Suyun bir diğer yararı ise vücuttaki artık ve zararlı maddelerin temizlenmesinde edindiği görevdir. Vücutta karaciğerde parçalanan kolesterol yağları su ile böbrekler vasıtasıyla idrar yoluyla atılmaktadır.

Su sadece midemizde boşluk kaplayan bir element değildir. Onun yanında içerisinde barındırdığı mineral maddeler ile sağlığımızı korumakta, ve ayrıca vücudumuzdaki temel madde olduğu için de metabolizmanın hızlı ve kusursuz çalışmasına yardımcı olmaktadır. Vücudumuzdaki tüm besinler kan yolu ile yani diğer bir deyişle ana maddesi su olan bir madde ile transfer edilirler. Bu nedenle yeterli su almak aynı zamanda metabolizmayı hızlandırıcı bir etki yaparak kolay zayıflama sürecini hızlandırıcı bir etki yaratacaktır.

Hızlı metabolizma ile daha fazla kalori tüketiriz. Bu da yediklerimizi daha fazla yaktığımız anlamına gelmektedir. Fazla besin yakmak ise kilo vermek demektir. Metabolizmanın enerji üretiminde kullandığı ana kaynak yağ’dır. Yani vücudumuzun petrolü kömürü yakıtı yağlardır. Yağların hızlı yakılmasını hızlandırmak amacıyla bol su tüketimi gerçekten faydalı oalcaktır. Ama dediğim gibi su tüketirken egzersiz yapmalı ve doğru beslenmeye özen göstermeliyiz.

Günde 8 bardak suyu düzenli olarak tüketince birkaç hafta içerisinde gözle görülür bir fark olacak şekilde kolay ve hızlı bir zayıflama kilo verme sürecine girdiğinizi göreceksiniz. Tabi bunu yaparken aşırıya kaçmamak gerekir. Fazla ve aşırı su tüketiminin kilo vermek yerine daha değişik sağlık sorunlarına sebep vereceğini de aklımızdan çıkarmamalıyız.

Incoming search terms:

  • su içerek zayıflayanların yorumları
  • su ile zayıflayanların yorumları
  • sıcak su içerek zayıflayanların yorumları
  • sıcak suyla zayiflayanlar
  • suyla zayıflayanların yorumları
  • sıcak su içerek zayıflayanlar
  • sicak su ile zayiflayanlar
  • sıcak su içmek zayıflatırmı
  • su ile zayıflayanlar
  • sıcak su ıle zayıflayanların yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>