Maydonoz suyu ile zayıflayanların yorumları-Maydonoz suyu zayıflatırmı kilo verdirirmi?

Maydonoz suyu ile zayıflayanların yorumları-Maydonoz suyu zayıflatırmı kilo verdirirmi?

Maydanoz suyu, zayıflamak amacıyla sıklıkla kullanılan ve kilo vermek için oldukça etkili bir bitkisel zayıflama yolu olduğu bir çok uzman tarafından da kabul edilen bir bitkisel kilo verme yöntemidir. Maydanoz suyu ile zayıflama kürü, sadece yağ eriten bitkisel özelliği ile değil, aynı zamanda vücuttaki fazla ödemi atması ve metabolizmayı çalıştırması nedeniyle de birçokları tarafından tercih edilmektedir.
Maydanoz günlük beslenmemizde genelde salatalarda ve yemeklerde kullanılan bir sebzedir. Ancak taze maydanoz suyu hem çay olarak hem de limon suyu ile karıştırılarak birlikte içilebilir. Maydanoz kürü ile 1 haftada 1 kilo yağ yakmak, 15 günde 2 kilo zayıflamak, 1 ayda 5 kilo vermek mümkündür. Şimdi öncelikle maydanozun sağlığa faydaları hakkında bazı bilgileri tazeleyelim daha sonra da maydanoz suyu kürü kilo verdirir mi, zayıflatırmı bu konuya değinerek sizlere maydanoz suyu zayıflama kürü yapılışını aktaralım.

Maydanoz suyu özellikle ishal çocukların ishalini kesici, sindirim sistemini çalıştırıcı etkileri yanında vücuda canlılık ve zindelik verir. Bahar yorgunluğuna bitkisel çözüm arayan arkadaşlara kesinlikle günde bir bardak limon ve maydanoz suyu karışımı içmelerini tavsiye ediyorum. Diğer yandan adet gecikmesi ve adette az kan gelmesi şikayetileri olan hanımlar için de maydanoz suyunun, adet düzenleyici faydaları olmaktadır. Sigara içenlerde oldukça yüksek olan akciğer kanseri riskini azaltır ve kanser riskini azaltan bir bitkisel şifa kürü olarak bilinir. Aynı zamanda sıkı bir idrar ve ödem söktürücü olan maydanoz suyu, besinlerde bulunan fazla kalorilerin bağırsaklar ve böbreklerden atılmasını sağlar. Midede doygunluk hissi yaratan ve iyi bir iştahı kesen bitki olan maydanoz suyu, aynı zamanda yukarıda da söylediğimiz idrar söktürücü olduğu gibi Ama, aynı zamanda önemli kilo kaybı faydaları vardır. Bir diüretik madde daha gibi detox için de yaygın bir biçimde kuzey ülkelerinde ve rusya da kullanılmaktadır.

Maydonoz Suyu Kürü Zayıflatırmı

Maydanoz suyu içmek de daha verimli ve hızlı işleyen bir metabolizmaya sahip olmamızı sağlayacaktır. Sıkı çalışan metabolizması olan kişiler oturdukları yerden bile kilo verebilir ve zayıf kalırlar. Diğer yandan maydanoz ve limon suyu birlikte kullanıldıklarında vücutta kalıcı yağ dokularını eritici bir etki yapmakta ve yağ hücrelerinin parçalanarak lenf yoluyla vücuttan dışarı atılmasını sağlamaktadırlar. Özellikle kilolu insanlar için aynen elma sirkesi zayıflama kürü gibi, maydanoz suyu kilo verme kürü de sıkı bir zayıflama başarısı yakalatacaktır. Maydanoz suyunun yağ eritici ve yağ çözücü etkisinin olduğunu ispat etmek oldukça kolaydır. Kolesterol ve trigliserit adı verilen kan yağları, maydanoz suyu zayıflama kürü yapan kişilerde normal seviyelerin de altına düşmektedir. Bu da maydanoz suyunun yağ yakıcı ve parçalayıcı bir faydasının olduğunu göstermekte ve maydanoz zayıflatırmı sorusuna olumlu cevap vermemize katkı sağlamaktadır. Kötü kolesterolü düşüren maydonoz suyu kürü nasıl yapılır bunu kısaca sizlere açıklayalım:

Size öneririz maydanoz kilo kaybı ucu ana öğün yemek 15 dakika önce ılık maydanoz suyu bir fincan yaşıyor. Siz konsantre maydanoz suyu etkileri çok güçlüdür ve bu nedenle çay sekiz ons maydanoz ve daha fazla bir ons var asla Ancak dair uyarılmalıdır. Önerilen miktardan fazla İçme vücudunuzda toksik sonucu olabilir.

Maydanoz kürünün yapımı-1

Maydanoz kürünün yapımı ve uygulanışının birden fazla değişik yolu ve yöntemi var. Bunlar arasında en yaygın kullanılanı, öğünlerden 15 dakika kadar önce bir su bardağı suyun içerisine katılan 50 gram maydonoz suyu, 50 gram limon, 50 gram havuç suyu, ve 50 gram su ile birlikte yapılanıdır.

Maydanozun zararları ve yan etkileri

Maydanozu kilo verme amacıyla aşırı biçimde tüketmeyiniz. Oldukça etkili bir bağırsak çalıştırıcı olan maydanoz suyu midenizi ve bağırsaklarınızın çalışmasını olumsuz etkileyebilir.

Maydanoz suyu ile zayıflama kürü tarifi-2
Malzemeler: maydanoz, bir avuç, bir havuç, salatalık, kereviz ve biraz limon.
Yapılışı Yöntemi: Limon ve diğer tüm malzemeyi bir mikserden geçirin. BDaha sonra bu sebze suyunu bir veya iki küp buz ile birlikte içime hazır hale getirmiş oluyoruz.

Maydanoz Suyu ile Zayıflama: Maydanoz Suyu Zayıflatırmı?

Maydanozun saplarının zayıflatıcı etkisi olduğunu söyleyenler olduğu gibi, zayıflamaya yaramayacağını söyleyenler bulunmakta. Biz son sözü Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na bırakalım:

Tek başına maydanoz suyu yeteri kadar zayıflatıcı değilidr. Diüretiktir. Vücuttan su atar. Zayıflatıcı gücünden faydalanabilmek için limon suyu ilave edilmesi gerekir. Bu kürü de 15 günden fazla kullanmamak gerekir. 15 gün boyunca da ancak 1-2 kg zayıflanabilir.

Evet, maydanozun faydalarından birisi de idrar söktürücü olmasıdır. Tek başına içilen maydanoz suyu, sizi su atımı ile rahatlatabilir ama istediğiniz zayıflama etkisini bulamazsınız. İçine limon suyu katmanız gerekiyor. İşte İbrahim Saraçoğlu’nun zayıflama için maydanoz-limon kürü tarifi:

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz-Limon Kürü ( Yağ yakıcı, kilo verdirici)

Malzemeler:
16 sap maydanoz (köy maydanozu)
2 yemek kaşığı yeni taze sıkılmış limon suyu
Yarım su bardağı klorsuz taze su
Yapılışı: Bütün malzemeleri karıştırıp, mutfak robotunda 1 dakika çekin. Her sabah yarım bardak bu kürden için. 15 gün ara vermeden tekrarlayın. Sonrasında 7 gün ara verin ve tekrar 15 gün uygulayın.
Bir ayda 4 kiloya kadar verebilirsiniz. Unutmayın, 15 günden uzun süreli kullanılmaması gerekir.

Incoming search terms:

  • maydanoz limon kürü ile zayıflayanlar
  • maydanozla zayıflayanlar
  • maydonoz kürü ile zayıflayanların yorumları
  • zayıflayanların yorumları
  • maydanoz suyu ile zayıflayanların yorumları
  • maydanoz suyu kilo verdirirmi
  • maydanozla zayıflayanların yorumları
  • maydanoz kuru ile zayiflayanlar
  • maydanoz suyuyla zayıflayanların yorumları
  • maydonoz suyu kilo verdirirmi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>