Extacy Nedir Etkileri Nasıl Geçer-Ekstazi Haplarının Yan Etkisi Nelerdir-Extazinin Zararları

Extacy Nedir Etkileri Nasıl Geçer-Ekstazi Haplarının Yan Etkisi Nelerdir-Extazinin Zararları

Ekstazi hapı, cinsel gücü arttıran, insana mutluluk veren ve aynı zamanda bedene müthiş bir enerjik his veren bir haptır. Ekstazi uyuşturucu zararlı alışkanlıklar arasında en yaygın kullanılanlardan bir tanesi olarak bilinmekte ve özellikle gençler trafından disko ortamlarında tercih edilmektedir. Ekstazi kullananlar, bu hapı kullandıktan sonra ertesi gün büyük bir yorgunluk ve bitkinlik hissi duyduklarını ifade etmektedirler. Ekstazinin vücuda ve özellikle sinir sistemi ile beyne büyük zararları olduğunu ve bu organlarda yıkıcı tahribatlar meydana getirdiklerini bilim adamları her fırsatta dile getiriyorlar.

Extacy’nin yan etkileri nelerdir?

Sinir sistemini baskı altında tutup adeta etkisiz hale getiren uyuşturucu hap ecstacy aşırı terleyerek fazla sıvı kaybeden kullanıcıya su ihtiyacını hissettirmiyor ve vücudun kurumasına yol açıyor.

Konya Emniyet Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre cinsel gücü artırdığı iddiasıyla satılan ecstacy hapın ölüme kadar götüren son derece tehlikeli etkileri bulunuyor.

İçerdiği amfetamin maddesi ve türevleri nedeniyle bağımlılık yapan hap alındıktan 30 dakika sonra vücutta etkisini göstermeye başlıyor ve 90 dakika sonra da etkide zirveye ulaşıp yaklaşık 3 saat bu seviyede kalıyor.

Ecstacy bu süre içinde kişiyi aşırı enerjik yapıyor ve vücutta su kaybına yol açıyor. Sıvı kaybını artırırken merkezi sinir sistemini baskı altında tutması yüzünden su ve yemek ihtiyacını hissettirmeyen uyuşturucu hap böylece vücudun kaybolan suyun yerine alınamaması nedeniyle kurumasına neden oluyor.

Kalp atışını ve nabızı artıran ecstacy bazen vücut sıcaklığının 42 dereceye kadar çıkmasına yol açabiliyor. Bu durumda hassas olan beyin ve kalp kası hücrelerini yakarak öldüren ya da telafisi güç hasarlar bırakan ecstacy kişiyi susuzluk ve açlıktan kurutarak öldürebiliyor.

Savunma mekanizmasını etkileyen uyku ihtiyacını azaltan ecstacy karar verme yeteneğinin kaybolmasına ve kişinin davranışlarını kontrol edememesine neden oluyor.

Hap kişinin dişlerin kilitlenmesi ve göz bebeklerinin açılmasına yol açtığı için ışıktan rahatsızlık duymasına neden oluyor. Bu yüzden ecstacy kullananlar kapalı ortamlarda bile güneş gözlüğü takıyor.

Depresyona yol açan kas ağrılarını bloke eden hap intihar eğilimini endişe ve paniği yüzde 90 oranında artırıyor tansiyonu yükseltiyor ve hücrelerde ciddi tahribata neden oluyor.
__________________

Incoming search terms:

 • zararl? al??kanl?klar?m?z sistemimizi nas?l etkiler
 • extacy etkileri
 • extacy kafası nasıl geçer
 • extacy etkisi nasıl geçer
 • extacy etkileri nasıl geçer
 • extazi hap
 • extazi nedir
 • hapın etkisi nasıl geçer
 • hapın kafası nasıl geçer
 • uyusturucu hapın etkisi nasıl gecer

{ 1 comment to read ... please submit second! }

 1. slm arkadaşlar ben 23 yaşındayım askerden gelelı 17 ay kadar oldu. geldiyımden beyri extacy hapa alıştım gecenlerde rahatsızlaşdım kalbım sıkışıp duruyordu bu aralar cok fazla agrımaya başladı bunun sebebi nedir 1 aydan beyri hiç bişey kulanmıyorum yınede kalbım agrıyor dokdora gittım kalp grafiyı cekdirdim kalp damar dokdoruna gittım kamarayla kalbımı inceledi hiç bişeyın olmadıgını söyledi bana bu konuda yardım cı olacak biri tavsiye edebilirmısınız ilginiz için teşekür ederim şimdiden.

{ 0 Pingbacks/Trackbacks }

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>